HAKKIMIZDA

Tarihçe

Güneyin lezzet geleneğini seçkin bir hizmet anlayışıyla İstanbul’da yaşatan Tike, artık Türkiye sınırlarının dışında da misafirlerine Türk kebabının keyfini sunmaktadır.

1998 yılında Adanalı dört kuzen tarafından kurulan Tike; Adana’nın yemek kültürünü bütün orijinalliğiyle evrensel ölçütlerde sunmayı hedef olarak belirledi ve bu amaçla ‘Tike İstinye’yi açtı. İlk günkü dinamizm ve heyecanlarını yitirmeden, çalışmalarını bugün de Türkiye, Ukrayna , Dubai’de titizlikle sürdürmektedir.

Yerel lezzetleri en iyi şekilde sunabilmek amacıyla yörenin usta aşçılarıyla çalışan Tike, geniş bir kadroyla konuklarına servis vermektedir.

 

Misyonumuz

“Geleneksel aile içi sofra ve mutfak kültürümüzü, evimizdeki gibi eksiksiz olarak restoranlarımızda sunmak…”

Bizler her zaman evimizdeki konforu yaşayabileceğimiz, sohbeti bol, lezezeti bol restorantları ararız.

Biz Adanalıyız, Anadoluluyuz…

Zengin geniş sofraları, uzun ve keyifli sohbeti, bol yemekleriyle akşam oldu mu tüm dost, aile toplanır sofrada, Misafirse baş köşeye oturtulur, özenle hizmet edilir.

1998 yılında bu keyifli, bu lezzetli aile ortamımızın neşesinin, soframızın zenginliğini yansıtmak, yaşatmak ve tüm bu güzellikleri misafirlerimize eksiksiz olarak sunmak için Tike’nin kapılarını açtık eviniz gibi…

Bugün ilk günkü heyecan, dinamizm, enerji ve misafirperverlik ile 3 ülke, 7 restoranında misafirlerimize kebabın keyfinin sunuyoruz.


Afiyet olsun.

 

Vizyonumuz

1998 yılında misafirlerimizi evimizdeki gibi ağırlamak için Tike Levent’i açarak başladı serüvenimiz. İlk günden itibaren her zaman gelen konuklarımıza ”misafir anlayışı” ile aklımızın ve kalbimizin doğru yerde olduğunu hissettirerek hizmet verdiğimize inanıyoruz.

Neler yaşamadık ki Tike’de misafirlerimizle?


Çocuklar doğdu, büyüdü, aileler genişledi, dostluklar pekişti, insanlar tanıştı, anlaşmalar yapıldı…

Bir gece çat kapı telli duvaklı bir gelin ve damat geldi yemeğe. Tüm masalar ayağa kalktı, alkışlarla kutladık onları, başımıza tac ettik en özel günlerinde…


Aile, dost, arkadaş ortamıdır Tike.


İş yemeklerinin vazgeçilmezidir Tike.


Türk kültürünü, Türk mutfağını, Türk insanını yabancı misafirlerle tanıştıran yerdir Tike.


Tike, Hayırlı teyzemizin maydonoz salatası, anneannnemizin irmik helvası, ustalarımızın “ustalık”larını sergiledikleri, hala annelerimizin yemek tarifleriyle zenginleştirmeye çalıştıkları menüdür. Tike doğaçlama bir tiyatrodur, canlı yayındır.


Tike mutlu etme sahnesidir, mutlu olma sanatıdır.

Türk mutfağının zenginliğini, derinliğini ve yemek kültürünü büyük bir özveri ve disiplin içinde hazırlayan profesyonel ekibimiz ve misafirlerimizin güveni ve desteği ile dünyanın vazgeçilmez yeni sofrası olmak için çabalarımız ilk günkü heyecanımızla devam ediyor…

Teşekkür ederiz…